Jak vybrat nabíječku?

Napětí adaptéru (V):

Základní údaj, který se musí vždy shodovat. Napětí najdete na Vašem adaptéru pod názvem OUTPUT (výstup adaptéru. Pokud adaptér nemáte nebo je údaj nečitelný, můžete najít tento údaj na Vašem zařízení u popisku INPUT. Často je na štítku pod baterií.

Proud adaptéru (A):

Proud musí být shodný (nebo vyšší) s Vaším původním adaptérem. Výkon adaptéru (W) nám určuje vztah W=A*V. Pokud tedy bude menší proud než na původním adaptéru – nemusí docházet ke správnému nabíjení, pomalejšímu nabíjení, přehřívání notebooku a v horším případě možné poškození. Ideální je stejná hodnota proudu (A) jako na Vašem původním adaptéru. Při větším proudu a tedy i výkonu může docházet k rychlejšímu nabíjení, ale spíš nebude výkon adaptéru ze strany zařízení využit.

Koncovka a vzhled adaptéru:

Koncovku definujeme vnitřním a vnějším průměrem, dále jsou možné koncovky s pinem, v případě speciálních koncovek průměry neměříme (Apple, Lenovo - slim koncovky). Koncovka se musí vždy shodovat jinak nepůjde adaptér zapojit do zařízení. V případě adaptérů s nabíjecí stanicí zkontrolujte vzhled nabíječky.

Typ adaptéru:

Nejčastěji je tento údaj uvedený na štítku adaptéru pod názvem model. Pro některé adaptéry, je nezbytné, aby se shodoval model Vašeho adaptéru se specifikací v našem popisu. Například u notebooků značky Dell nemusí adaptér fungovat, i pokud je stejná koncovka, V, A a W. Je tedy vždy vhodné hledat adaptér, který bude mít ve specifikaci uvedeno, že je kompatibilní s Vaším modelem. Pokud model nelze dohledat obraťte se na nás.

Typ zařízení:

Na našem eshopu naleznete také typy zařízení, pro které jsou nabíječky vhodné. Tento seznam není nikdy 100% aktuální, protože se neustále rozšiřuje. Ačkoli se snažíme o časté aktualizace, nemusí zde být uveden Váš typ a proto když Vám vše ostatní sedí, bude se pravděpodobně jednat o Váš adaptér. Pokud se Však shodují předešlé body bude adatér kompatibilní. V případě kdy se shoduje dle specifikace i typ notebooku se jedná o 100% jistotu výběru.

Druh baterie (článků v baterii):

Je důležité zkontrolovat pro jaký typ baterie je Váš adaptér navržen. Tento údaj se týká především adaptérů pro AKU nářadí. Pokud vlastníte baterii Li-Ion, je nebezpečné použít adaptér, který je vhodný pro Ni-MH, Ni-CD.